Aktualności
09.12
Scena Muzyczna ENH wyróżniona przez magazyn AKTIVIST nagrodą NOCNE MARKI
26.11
Polska Telefonia Cyfrowa, sponsor główny MFF ENH Dobroczyńcą Kultury Polskiej
21.11
Roman Gutek odznaczony Honorowym Medalem Europejskim
13.11
Gomora i Il Divo europejskimi faworytami
11.11
The Metropolitan Opera: Live in HD w kinie Muranów
22.10
Festiwal ERA NOWE HORYZONTY dostał akredytację FIAPF
22.10
Roman Gutek w Jury Konkursu Głównego 3. MFF w Rzymie
1 2 3 4 .. 13  
09 12 2008, 09:44
RSS - Co to jest?
Scena Muzyczna ENH wyróżniona przez magazyn AKTIVIST nagrodą NOCNE MARKI

Scena Muzyczna festiwalu filmowego ERA NOWE HORYZONTY została wyróżniona przez magazyn AKTIVIST jako Wydarzenie Muzyczne 2008 roku.

W Klubie Festiwalowym w zabytkowym wrocławskim Arsenale, podczas 11 festiwalowych dni wystąpiło 17 zespołów i 11 składów dj-skich. Zagrali m.in. Coldcut Presents Journeys By VJ, Kaada, Matthew Herbert czy Food for Animals, które złożyły się na eklektyczny obraz najważniejszych tendencji panujących we współczesnej muzyce.

Redakcja uzasadnia swój wybór następująco:

"Festiwal Era Nowe Horyzonty na stałe wpisał się do kalendarza każdego kinomana. Od pewnego czasu zwraca też na siebie uwagę wielbicieli niezależnej muzyki spod znaku ambitnej elektroniki. W tym roku organizatorzy zaprosili wypróbowanych artystów z wytwórni Ninja Tune (Coldcut, Skalpel), ale także dość odważnie - eksperymentującego Matthew Herberta i jego Big Band, a także twórców dubstepowych (np. Kode9), którzy wciąż pozostają w awangardzie tego, co dzieje się na światowej scenie elektronicznej. To kolejny dowód na to, że w Polsce też można promować muzyczne świeżynki. Niech publiczność widzi, że to, co nowe, nie musi być niezrozumiałe czy hermetyczne".

Nocne Marki to wyróżnienia przyznawane co roku przez magazyn AKTIVIST najważniejszym zjawiskom w branży rozrywkowej i kulturalnej. Nagrody rozdano po raz czwarty. www.aktivist.pl/nocnemarki/Zapraszamy do dyskusji na forum ENH

Moje NH
Strona archiwalna
Nawigator
PWŚCPSN
17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
Program:
Moje filmy:
Indeks A-Z
Koncerty w Arsenale
Wydarzenia w Operze
Szukaj filmu/reżysera:
Skocz do cyklu: