O Festiwalu
Idea
Przyjaciele festiwalu
RSS
Moje filmowe horyzonty - felietony
Kontakt
Moje filmowe horyzonty - felietony Romana Gutka w Gazecie Wyborczej
14 lip 2008

więcej

1 2  
07 lip 08
Muzyka na horyzontach

Muzyka - od klasycznej, eksperymentalnej po rockową - była obecna na festiwalu od samego początku. Podobnie będzie w tym roku.

01 lip 08
Mistrzowie kina we Wrocławiu

Ozdobą każdego festiwalu są najnowsze filmy zrealizowane przez wybitnych twórców światowego kina. To właśnie o te tytuły szczególnie zabiegają organizatorzy, na nie oczekują widzowie i na ich pokazach sale wypełnione są po brzegi. Takich filmów nie może zabraknąć również na naszym festiwalu...

22 cze 08
Kochał kino

Pisałem wcześniej o reżyserach (i ich filmach), którzy będą gościć w lipcu we Wrocławiu na naszym festiwalu. Dzisiaj piszę o tym, którego z nami nie będzie. W piątek zmarł nagle Piotr Łazarkiewicz - reżyser filmowy, teatralny, radiowy, producent, wykładowca. Miał 54 lata.

16 cze 08
Z Cannes do Wrocławia

Do najważniejszych festiwali filmowych na świecie należą festiwale w Cannes, Wenecji i Berlinie. Tuż za nimi są Toronto i Sundance. To one wyznaczają nowe kierunki i trendy we współczesnym kinie i stymulują powstawanie filmów autorskich.

09 cze 08
Kino w operze

Jednym ze znaków rozpoznawczych naszego festiwalu są pokazy filmów niemych z muzyką wykonywaną na żywo. Łatwiej w ten sposób zachęcić młodych widzów do oglądania klasyki kina niemego, ale też kompozytorzy tworząc najczęściej zupełnie nowe ścieżki dźwiękowe i współczesne kompozycje, nadają "starym" filmom nowe znaczenia i współczesne interpretacje.

04 cze 08
Kino brazylijskie w natarciu

O kinie brazylijskim coraz głośniej. Świadczą o tym wymowne fakty. Najważniejsza nagroda tegorocznego festiwalu filmowego w Berlinie została przyznana filmowi brazylijskiemu Tropa de elite (reżyseria José Padilha). Zaszczyt otwarcia w tym roku festiwalu w Cannes, najważniejszego na świecie, przypadł filmowi brazylijskiemu...

1 2  
Moje NH
Strona archiwalna
Nawigator
PWŚCPSN
17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
Program:
Moje filmy:
Indeks A-Z
Koncerty w Arsenale
Wydarzenia w Operze
Szukaj filmu/reżysera:
Skocz do cyklu: