Varia
Wystawy, instalacje
Książki
Warsztaty Manaia
Warsztaty ze Zwierciadłem
Gazeta Cafe
Piotr Kletowski i Piotr Marecki, Przewodnik Krytyki Politycznej: Żuławski

Wywiad-rzeka o "kosmosie Żuławskiego"  to  rozmowa o uniwersum sztuki utkanym z setek przeczytanych książek, obejrzanych filmów i wysłuchanych oper, a także o traumatycznych doświadczeniach życiowych, które ukształtowały filmowy i pisarski warsztat artysty. Sam Peckinpah obok Fiodora Dostojewskiego, Sergiej Eisenstein obok Kena Russella, XIX-wieczna proza obok sztuki komiksu - to wszystko staje się inspiracją do stworzenia dzieła poruszającego najbardziej dotkliwe problemy - w sferze indywidualnej i społecznej.
Dramatyczne opowieści o filmie w czasach PRL-u. O dwukrotnym przymusie opuszczenia Polski i cenzurze projektów odważnych politycznie - nawiązującego do marca '68 Diabła oraz apokaliptycznego s-f Na srebrnym globie. O robieniu języka lewicowego w telewizji pampersów. O kobietach… Małgorzacie Braunek, Romy Schneider, Isabelle Adjani, Valérie Kaprisky, Iwonie Petry, Sophie Marceau. O pracy na planie z filmowcami z Polski, Francji i Ameryki - przewodnik po praktycznej stronie sztuki filmowej.

Wydawnictwo Krytyki Politycznej. Warszawa 2008
Cena normalna: 29,90 zł
Cena dla karnetowiczów: 19,90 zł

więcej: http://www.krytykapolityczna. pl/Przewodniki-Krytyki- Politycznej/Zulawski- Przewodnik-Krytyki- Politycznej/menu-id-104.html

Zapraszamy do dyskusji na forum ENH

Moje NH
Strona archiwalna
Nawigator
PWŚCPSN
17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
Program:
Moje filmy:
Indeks A-Z
Koncerty w Arsenale
Wydarzenia w Operze
Szukaj filmu/reżysera:
Skocz do cyklu: